ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն հյուրընկալել է Հայաստանում Թուրքմենստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մահմեդգելդի Այազովին՝ Թուրքմենստանի անկախության օրվա կապակցությամբ։ Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին ազգային տոնի առթիվ՝ փոխանցելով իր բարեմաղթանքները Թուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովին և Ժողովրդական խորհրդի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին։
Դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ Վահագն Խաչատուրյանը երախտագիտություն է հայտնել դեսպան Այազովին հայ-թուրքմենական հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված նրա արդյունավետ աշխատանքի համար, ընդգծելով նրա ներդրումը երկկողմ համագործակցության առաջմղման գործում և մաղթելով հետագա հաջողություններ մասնագիտական գործունեությունում։
Խաչատուրյանն ընդգծել է, որ եթե կյանքի կոչվի «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը, ապա Հայաստանի և Թուրքմենստանի միջև համագործակցությունն ունակ է նոր հնարավորություններ ստեղծել ոչ միայն տնտեսության, այլև սոցիալական ու մշակութային ոլորտներում՝ խորացնելով երկու երկրների միջև կապերը։
Կողմերն ընդգծել են, որ Հայաստանի ու Թուրքմենստանի միջև քաղաքական երկխոսությունը մշտապես եղել է բարձր մակարդակի վրա, ինչպես նաև նշել են միջազգային հարթակներում ձևավորված վստահելի ու արդյունավետ փոխգործակցության կարևորությունը։