22 նոյեմբերի 2025 - 13:37 AMT
Նոյեմբերի 20-ին Լյուքսեմբուրգում Հայաստանի դեսպան Տիգրան Բալայանը հանդիպում է անցկացրել Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Կլոդ Վիզլերի հետ։
Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Կլոդ Վիզլերը վերահաստատել է իրենց օրենսդիր մարմնի լիակատար աջակցությունը Հայաստանի ինքիշխանությանը և ժողովրդավարական ուղուն։
Տիգրան Բալայանը հանդիպման ընթացքում մանրամասն ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ձեռք բերված համաձայնագրերը, «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (TRIPP) ենթակառուցվածքային նախաձեռնությունը և դրա ընձեռած հնարավորությունները, ինչպես նաև Հայաստան-ԵՄ համագործակցության շրջանակում արձանագրված ձեռքբերումները։
Դեսպանը հատուկ շեշտադրել է Հայաստանի կառավարության ներդրած ջանքերը տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատման ուղղությամբ՝ ընդգծելով «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության կարևոր դերը։