Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Կավելաշվիլին հայտարարել է, որ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններում Հարավային Կովկասում ձևավորված լարված իրավիճակը մոտենում է ավարտին։ Այդ մասին նա ասել է Բելգրադում Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչի հետ համատեղ ճեպազրույցի ընթացքում։
Նրա խոսքով՝ Հարավային Կովկասը շարունակում է համարվել այն առանցքային շրջաններից մեկը, որը կապում է Արևելքն ու Արևմուտքը, հայտնում է APA-ն։
«Սերբերի համար ևս մեծ հնարավորություններ կբացվեն այս միջանցքի հետ կապված։ Մենք կզարգացնենք ավելի սերտ կապեր Բալկանյան երկրների հետ Սև ծովի միջոցով։ Սա թույլ կտա երկկողմ օրակարգում ներառել ավելի շատ հարցեր», − հավելել է Կավելաշվիլին։
Իր հերթին՝ Վուչիչը նշել է Վրաստանի կարևոր աշխարհաքաղաքական դիրքը աշխարհում. «Վրաստանը հրաշալի երկիր է Սև ծովի ափին, որը սահմանակից է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Հայաստանի հետ»։