27 հունիսի 2009 - 17:03 AMT
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 27-ին հանդիպում է ունեցել Երեւանի պետական համալսարանի (ԵՊՀ) ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում գիտության եւ կրթության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Ինչպես հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, երկրի ղեկավարը կարեւորել է Երեւանի պետական համալսարանի դերը հայրենի գիտության եւ կրթության զարգացման գործում:
Նախագահն ընդգծել է Հայաստանի Մայր բուհի հետ Արցախի պետական համալսարանի սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը` համարելով այն մեր երկրում գիտության եւ կրթության զարգացման կարեւոր գործոններից մեկը:
Հանդիպմանը ներկա էին ԼՂՀ գիտության եւ կրթության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը եւ Արցախի պետական համալսարանի ռեկտոր Ստեփան Դադայանը: