Ներկայացվել է Իրանում կայացած ընտրություններում խախտումների մասին զեկույցը
PanARMENIAN.Net - Իրանի նախագահության նախկին թեկնածու Միր Հոսեյն Մուսավին տարածել է նոր 25-էջանոց զեկույց, որտեղ բերվում են հունիսի 12-ի ընտրություններմ տեղ գտած խարդախություններն ու խախտումները: Ձայնի իրավունքի պաշտպանության կոմիտեի զեկույցում, որը ղեկավարում է Մուսավիի գրասենյակը, մեղադրանքներ կան Մ.Ահմադինեժադի հասցեին, որն օգտագործել է իր պետական մեքենայի ողջ հզորությունը նախընտրական արշավի ժամանակ:
Մասնավորապես, ասվում է, որ արմտական նախագահի աշխատակիցները կանխիկ գումարներ էին բաժանում Ահմադինեժադին աշխտավոր դասակարգի կողմից նրան ձայներ ապահովելու համար:
Զեկույցում մեղադրանքներ կան նաեւ ՆԳՆ, Իսլամական հեղափոխության պահապանների խորհրդի հասցեին, որոնք սատարում էին Ահմադինեժադին:
Ըստ Մուսավիի, Խորհրդի անդամները, հրապարակայնորեն սատարում էին նախագահին: Վերջում զեկույցւմ հռետորական հարց է հնչում, թե ինչու 14 մլն քվեաթերթիկ ավել է տպագրվել ընտրողների ընթահնուր թվի` 46 մլն համեմատ, հաղորդում է MIGnews.com-ը: