Euronews-ը ռեպորտաժ կնկարահանի ադրբեջանցիների մասին` հավասարության սկզբունքը պահպանելու համար
PanARMENIAN.Net - Euronews հեռուստաալիքը միշտ շահագրգռված է եղել լուսաբանելու մեր ժամանակվա կարեւորագույն իրադարձությունները, եւ այսօր Լեռնային Ղարաբաղի թեման ամենաինտենսիվ զարգացող պատմություններից է: Այդ մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցին է հայտարարել Euronews հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիր Պիտեր Բարաբասը:
«Մենք չենք կենտրոնանում այդ խնդրի պատմական կողմի վրա, դա պատմաբանների խնդիրն է: Մեզ համար գլխավորը Լեռնային Ղարաբաղի հարցում մարդիկ են, որոնք տուժել են հակամարտության արդյունքում»,-ասել է հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիրը:
Ըստ նրա, Euronews-ը վերջերս ռեպորտաժ էր պատրաստել հայերի մասին, որոնք տուժել են հակամարտության պատճառով եւ այժմ հեռուստաալիքը որոշել է կենտրոնանալ ադրբեջանական կողմի վրա, որոնք եւս տուժել են ղարաբաղյան հակամարտության արդյունքում:
«Ադրբեջանցիների մասին ռեպորտաժ նկարահանելու գաղափարը կապված չէ բազմաթիվ բողոքների հետ, որոնք հեռուստաալիքը ստացել է ադրբեջանական կազմակերպություններից վերջերս եթերում հայտնված Լեռնային Ղարաբաղի մասին ռեպորտաժից հետո: Երկու ռեպորտաժները հիմնված են բացառապես այն սկզբունքների եւ արժեքների վրա, որոնցով ղեկավարվում է մեր խմբագրությունը»,-ասել է Պիտեր Բարաբասը: