Երեւանում երգահան Ավետ Տերտերյանի 80-ամյակին նվիրված համերգ կկայանա
PanARMENIAN.Net - «Այսօրվա համերգի ժամանակ կկատարեն Ավետ Տերտերյանի կամերային երաժշտությունը: Մենք նրան ճանաչում ենք որպես խոշոր երգահան, որը երաժշտություն է գրում նվագախմբերի համար: Բայց մենք նրա կամերային ստեղծագործություններն ենք հավաքել այսօրվա համերգի համար»,- Ավետ Տերտերյանի 80-ամյակին նվիրված համերգից առաջ PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հաղորդեց Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոյի մասնակից, ջութակահար Կարեն Շահգալդյանը:
«Ես աննախադեպ գոհ եմ, որ բոլոր հրաշալի երաժիշտները, ովքեր մասնակցում են այսօրվա համերգին` Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոն, Աննա Մայիլյանը, դաշնակահար Հայկ Մելիքյանը, ինչպես նաեւ ալտահար Յանա Դարյանն ու ջութակահար Արամ Ասատրյանը, մեծ էնտուզիաստներ են: Ինձ շատ հաճելի է, որ հենց նրանք են համերգի նախաձեռնողները, եւ որ Հայաստանի Մշակույթի նախարարությունը օժանդակեց այդ նախաձեռնությունը»,- նշեց Ավետ Տերտերյանի այրի, երաժշտագետ, Կոմիտասի անվան Երեւանի պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Իրինա Տիգրանովան:
Համերգի ժամանակ ողջույնի խոսքով հանդես կգա արվեստաբանության դոկտոր եւ ընտանիքի բարեկամ Աննա Արեւշատյանը, որը բազմիցս անդրադարձել է երգահանի ստեղծագործությանը: Համերգը կկայանա դեկտեմբերի 12-ին Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում: