14 դեկտեմբերի 2009 - 20:57 AMT
Դեկտեմբերի14 -ին Հայաստանում Սլովակիայի նորանշանակ դեսպան Յոսեֆ Միգաշը (նստավայրը` Մոսկվայում) ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանին հանձնեց հավատարմագրերի պատճենները:
Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին, Ա. Կիրակոսյանը հույս հայտնեց, որ Յ.Միգաշը կնպաստի Հայաստանի եւ Սլովակիայի Հանրապետության միջեւ համագործակցության ընդլայնմանը` երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափերով: Զրուցակիցները կարեւորեցին նաեւ երկու երկրների միջեւ առեւտրատնտեսական համագործակցության խորացումը:
Դեսպանի խնդրանքով, Ա. Կիրակոսյանը ներկայացրեց հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման եւ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա իրավիճակը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը: