Սանտա Կլարիտայում հայկական եկեղեցի է բացվել
PanARMENIAN.Net - Կալիֆորնիա նահանգի Սանտա Կլարիտա քաղաքում բացվել է Սբ.Սարգիս հայկական եկեղեցին: «Մեզ համար շատ կարեւոր է ունենալ մի վայր, որտեղ կարող են հավաքվել շուրջ 600 հայկական ընտանիքները: Այժմ, երբ մենք մեր եկեղեցին ունենք, մենք կկարողանանք ավելի շատ շփվել միմյանց հետ»,-ասել է թեմի առաջնորդ Ուիլլ Սիմոնյանը:
2004թ. ի վեր հինգ տեղաբնակներ նախաձեռնեցին հայկական եկեղեցու բացումը Սանտա Կլարիտայում: «Մենք գտնում ենք, որ հայերը պետք է առավել ներկայացված լինեն Սանտա Կլարիտայում»,-հայտարարել է թեմական խորհրդի գանձապահ Հարրի Սողոմոնյանը:
5000 քառակուսի մետր մակերեսով Սբ.Սարգիսի եկեղեցին գտնվում է Կանզաս-սիթի փողոցում: Ինչպես նշել է Սիմոնյանը, եկեղեցին կարող է դառնալ այն վայրը, որտեղ երեխաները կկարողանան հայերեն սովորել, հաղորդում է Santa Clarita Valley News-ը: