Մուրադ Փափազյանը Մարսելում ժուրնալիստիկայի դպրոց է բացել
PanARMENIAN.Net - ՀՅԴ-ի արեւմտաեւրոպական բյուրոյի ղեկավար Մուրադ Փափազյանը Մարսելում ժուրնալիստիկայի դպրոց է բացել:Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net ն անկախ ֆրանսիացի լրագրող Ժան Էքիյանը, այդ նախագծի իրականացման համար Փափազյանը միացել է երկու ֆրանսիացի մեդիա աստղերին` Ժան-Պիեռ Ֆուկալտին (TF1 եւ RTL) եւ ,Olympic de Marseilleե ֆուտբոլային ակումբի նախկին մենեջեր, լրագրող Պապ Դիֆուին:
Մուրադ Փափազյանը արդեն բացել է 4 ժուրնալիստիկայի դպրոց Ֆրանսիայում եւ Բելգիայում: Մարսելի դպրոցը իր աշխատանքը կսկսի 2010 թ-ի հոկտեմբեր ամսին: