2010 թվականին ՀԿԵՈւ-ն մտադիր է 20 տոկոսով բարձրացնել իր աշխատակիցների աշխատավարձը
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն 2010թ. կանցնի վճարման նոր համակարգի, որը հաշվի կառնի աշխատակիցների կարգը: Նախատեսվում է նաեւ 20 տոկոսով բարձրացնել աշխատակիցների աշխատավարձը: Այդ մասին Երեւանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում ասել է ընկերության ղեկավար Շեւկեթ Շայդուլինը` ամփոփելով տարին: Ըստ նրա, ընկերության աշխատակիցների միջին աշխատավարձը 2009թ. կազմել է 160 000 դրամ:
Ինչպես նշել է գլխավոր տնօրենը, ներդրումային ծրագրի իրականացման ժամանակ ՀԿԵՈւ-ն նպատակ էր դրել աշխատատեղեր բացել, արդյունքում բացվեց շուրջ 30 ձեռնարկություն 1900 աշխատատեղով, ինչպես նաեւ 700 մարդ ներգրավվել է որպես կապալառու` հավելելով, որ աշխատակիցները հիմնականում հանրապետության քաղաքացիներ են` նեղ մասնագիտացում ունեցող որոշ մասնագետների բացառությամբ:
Շեւկեթ Շայդուլինն ասել է, որ կադրերի ընտրությանը ընկերությունը մոտենում է հատուկ պահանջներով, ինչի համար ստեղծվել է գիտատեխնիկական խորհուրդ, որը զբաղվում է կադրերի պատրաստմամբ եւ վերապատրաստմամբ:
Բացի այդ նա հավելել է, որ 2010թ. փետրվարին ՀԿԵՈւ-ն կընդլայնի իր աշխատակիցների սոցիալական փաթեթը, ինչը եւս նախատեսված է կոնցեսիոն պայմանագրով: