11 հունվարի 2010 - 12:55 AMT
Թուրքիայի Բուրսա քաղաքում ընթացող Շախմատի աշխարհի թիմային առաջնությունում, հայ շախմատիստները 5-րդ տուրում հանդիպել են Հնդկաստանի հավաքականի հետ եւ խաղացել ոչ ոքի`2:2: Հավաքականի առաջատար Լեւոն Արոնյանը զիջել է Կրիշնան Սասիկիրանին, իսկ Վլադիմիր Հակոբյանը` Պենտալ Արիկրիշնային: Գաբրիել Սարգսյանն ու Տիգրան Պետրոսյանը ոչ ոքի են խաղացել համապատասխանաբար Սուրի Գանգուլիի եւ Գատի Նարանյանի հետ:
6-րդ տուրում հայ շախմատիստները 1:3 հաշվով զիջել են Հունաստանի հավաքականին, որը մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է 7-րդ տեղը: Պարտիաներն ավարտվել են հետեւյալ կերպ`
Լեւոն Արոնյան-Վասիլիոս Կոտրոնիաս-0,5-0,5
Վլադիմիր Հակոբյան-Իոաննիս Պապաիոանուս-0-1
Գաբրիել Սարգսյան-Քրիստոս Բանիկաս-0,5-0,5
Տիգրան Պետրոսյան-Ստելիոս Խալկիս-0-1:
6-րդ տուրից հետո ՀՀ հավաքականը 7 (13) միավորով զբաղեցնում է 4-րդ տեղը: Առաջին տեղում է ՌԴ հավաքականը 10 (15,5) միավորով, երկրորդում է` ԱՄՆ հավաքականը եւս 10 (15,5) միավորով: