1 հունիսի 2010 - 17:36 AMT
Հայաստանի Էկոնոմիկայի նախարարությունը դիտարկում է եգիպտական ներդրումների ներգրավման հնարավորությունը
Հունիսի 1-3-ը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի գլխավորած
պատվիրակությունը մեկնել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն` «ARTOC group» եգիպտական ներդրումային ընկերության հետ հետագա հնարավոր համագործակցման շրջանակների հստակեցման և եգիպտական փորձի ուսումնասիրության նպատակով:
«ARTOC group» ներդրումային ընկերության նախագահ Շաֆիկ Գաբրի ղեկավարած պատվիրակությունը Հայաստանում էր ս.թ. մարտի 1-4-ը: Այցի շրջանակներում քննարկել էին «ARTOC group» ներդրումային ընկերության կողմից Ջերմուկ քաղաքի զարգացման, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, Զվարթնոց օդանավակայանին կից Ազատ տնտեսական գոտու, «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի, միջուկային բժշկության և մի քանի այլ ծրագրերի շրջանակներում ներդրումներ կատարելու հնարավորությունները: