Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 21-23-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը, Բեռլինում ՀՀ նախագահը հանդիպումներ կունենա ԳԴՀ նախագահի պաշտոնակատար Յենս Բյոհրնզենի, կանցլեր Անգելա Մերկելի և Բունդեսթագի նախագահ Նորբերտ Լամերտի հետ:
Սերժ Սարգսյանը կհանդիպի նաև ԳԴՀ տնտեսության արևելյան հանձնաժողովի ղեկավարության և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ նախագահը Բեռլինում կհյուրընկալվի Կոնրադ Ադենաուերի հիմնադրամի ակադեմիայում, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա նաև Գերմանիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: