13 հոկտեմբերի 2010 - 16:13 AMT
4:0 հաշվով վստահ հաղթանակ տանելով Անդորայի հանդեպ, ՀՀ հավաքականի և Երևանի «Փյունիկի» պաշտպան Արտակ Եդիգարյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է, որ չնայած նրան, որ Անդորան ամենուժեղ թիմերից չէ, սակայն արագ գոլը վստահություն ներշնչեց ֆուտբոլիստներին և օգնեց հաղթահարել նրանց պաշտպանությունը:
Ըստ պաշտպանի, հավաքականի լավ խաղը պայմանավորված է նոր խաղացողներով, որոնք նոր եռանդ հաղորդեցին թիմին: Նա ասել է. «Շատ լավ է, որ մենք 7 միավորով 3-րդ տեղում ենք B խմբում, սակայն, ցավոք, զգացնել են տալիս Մակեդոնիայի հետ խաղում կորցրած 2 միավորները: Սակայն մենք աշխատում ենք ամեն ինչ անել հաջող ելույթի համար և Հայաստանի հավաքականը պահպանում է Եվրո-2012 փլեյ-օֆ դուրս գալու շանսերը»,-նշել է Եդիգարյանը: