Հայաստանի կառավարությունը մինչև տարեվերջ կփորձի ցույց տալ ՀՆԱ-ի 3-4 տոկոս աճ, սակայն, իրականում ոչ մի աճ չի լինի, մամլո ասուլիսում հայտարարել է նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
Ւնչ վերաբերում է 2011թ. բյուջեի նախագծին, ապա Բագրատյանը գտնում է, որ անբարոյական է 2011թ. բյուջեն սոցիալապես ուղղված համարել: «Հայաստանի պետբյուջեի մուտքերը 2008թ. կազմեցին 746 մլրդ դրամ, իսկ 2009թ.՝ 760 մլրդ դրամ, 2010թ.՝ 770 մլրդ դրամ, իսկ 2011թ. այն նախատեսվում է 850 մլրդ դրամի սահմանում, այսինքն 14 տոկոսով ավելի, քան 2011թ.: Ընդ որում, գնաճը այս 4 տարում կազմել է շուրջ 26 տոկոս: Այսինքն, իրականում բյուջեի մուտքերը կրճատվել են 12 տոկոսով»,-ասել է նախկին վարչապետը:
Ըստ նրա, 2008թ. նվազագույն աշխատավարձը 30 հազար դրամից հասել է 32,5 հազար դրամի, այսինքն ավելացել է 6 տոկոսով, իսկ գնաճը կազմել է շուրջ 20 տոկոս, այսինքն իրականում բնակչության աշխատավարձը միայն կրճատվել է: