Հոկտեմբերին Հայաստանում արտադրվել է 24,3 տոկոսվ քիչ գյուղմթերք, քան սեպտեմբերին20 նոյեմբերի 2010 - 13:25 AMT PanARMENIAN.Net - Ըստ օպերատիվ վիճակագրական տվյալների, 2010թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի գյուղատնտեսության ոլորտում գրանցվել է 16,8 տոկոս անկում: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը: Ընդ որում գյուղմթերքի համախառն արտադրանքի ծավալը հաշվետու շրջանում կազմել է 528,8 մլրդ դրամ: Բացի այդ, ընթացիկ տարվա հոկտեմբերին սեպտեմբերի համեմատ գյուղմթերքի արտադրությունը նվազել է 24,3 տոկոսով: Ուշագրավ Սեպտեմբերի 1-ից ուժի մեջ են մտել տաքսի ծառայության ոլորտի նոր կարգավորումները Նախարարը ենթադրում է` ՌԴ–ից ՀՀ ժամանող զբոսաշրջիկների թիվը կրճատվել է, քանի որ ռելոկանտների մի մասը վերադարձել է հայրենիք Կովկասում էլեկտրական ավտոբուսներ առաջինը Գյումրին են մտնում Նա նշել է, որ Իրանը 46 կմ սահման ունի ՀՀ հետ, որն ամենաանվտանգ սահմաններից է Ամենաընթերցվողը բաժնում | Աբրահամյան․ 2023թ. ընթացքում Ադրբեջանը հնարավորություն է ստացել բավականին լուրջ առավելություն ստանալ ռազմավարական առումով Նրա խոսքով՝ Ադրբեջանը բավականին ագրեսիվ քաղաքականություն էր վարում ՀՀ-ի նկատմամբ Օրգանական քիմիայի ինստիտուտի հարևանությամբ շինարարությունը դադարեցվել է Համապատասխան արձանագրություն է կազմվել իրավախախտում իրականացրած ընկերության նկատմամբ ՀՀ-ն չի միացել ԵԽ արդարադատության նախարարների՝ Ուկրաինային առնչվող հռչակագրին Հռչակագրով նախարարները ողջունել են Ուկրաինայի կողմից Հռոմի ստատուտի վավերացման գործընթացը ՀՀ կայցելի Լյուքսեմբուրգի փոխվարչապետը․ Նա կմասնակցի Yerevan Dialogue համաժողովին Նա կհանդիպի նաև Միրզոյանի հետ |