Դոնեցկում կքննարկեն հայ-ուկրաինական հարաբերությունները
PanARMENIAN.Net - Հայաստանի և Ուկրաինայի արտաքին տնտեսական կապերի զարգացումը մինչև 2020-ը և արտաքին տնտեսական գործունեության սուբյեկտների պրակտիկ գործունեության խնդիրները քննարկվելու են դեկտեմբերի 2-ին Դոնեցկում «Հայաստան-Ուկրաինա. Փոխշահավետ համագործակցության հեռանկարներ» թեմայով կլոր սեղանի ընթացքում: Քննարկվելու են նաև Դոնբասում հայ սփյուռքի գործունեության հետազոտությունների արդյունքները:
Կլոր սեղանն անցկացվելու է Դոնեցկի ազգային և Երևանի պետական համալսարանների համագործակցությամբ Ուկրաինայում ՀՀ և Հայաստանում Ուկրաինայի դեսպանատների հետ համատեղ Դոնեցկի մարզային պետական վարչության հովանու ներքո, հաղորդում է Analitika.at.ua-ն: