«Դոմոդեդովո» օդանավակայանում, որտեղ հունվարի 24-ին պայթյուն է տեղի ունեցել, երկու ահաբեկիչ է եղել: Երկուսն էլ զոհվել են, հայտնել է աղբյուրը ուժային կառույցներում:
«Պայթյունը տեղի է ունեցել այն պահին, երբ ենթադրյալ ահաբեկիչ կինը բացել է պայուսակը: Նրան տղամարդ էր ուղեկցում, պայթյունի արդյունքում նա գլխատվել է»,-ճշտել է նա:
Ուժային կառույցներում չեն բացառում, որ ահաբեկիչները մտադիր էին լքել «Դոմոդեդովոն», սակայն պայթյունն ինքնաբերաբար է ստացվել: «Կամ կատարվել է հեռակառավարման միջոցով, թեև դա ապացուցող տարրեր դեռևս չեն գտնվել»,-հավելել է աղբյուրը: Ուժայիններին հաջողվել է նաև պարզել, որ կայանատեղիներից մեկում նրանց սպասում էր ևս մեկ մասնակից: Այժմ ուսումնասիրվում են կայանման փաստաթղթերը, դիտարկման խցիկների տեսանյութերը: Աղբյուրն ընդգծել է, որ այդ ողջ տեղեկատվությունը ստուգվում է և ճշտվում, գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»:
ՌԴ Քննչական կոմիտեի տվյալներով, «Դոմոդեդովո» օդանավակայանի ժամանման գոտում մահապարտ ահաբեկիչը պայթուցիկ սարքը գործարկել է հունվարի 24-ին` մոտ 16:30-ին: Նախնական տվյալներով, մահապարտն իրեն պայթեցրել է «Ասիա» սրճարանի հարևանությամբ, որտեղ սովորաբար հավաքվում են դիմավորողները: Զանազան աղբյուրների տվյալներով, պայթյունի հզորությունը տրոտիլի համարժեքով կազմել է 5-7 կիլոգրամ: Պայթուցիկ սարքը լցոնված է եղել մետաղական խոցող մասնիկներով:
«Դոմոդեդովո» օդանավակայանում ահաբեկչությանը հանցակից լինելու կասկածով հետախուզման մեջ է գտնվում երեք տղամարդ: Պայթյունի փաստի հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 205-րդ հոդվածով (ահաբեկչական ակտ):