Հայ երիտասարդությունը վատ է իրազեկված Եվրամիության կառույցների ու գործունեության մասին
PanARMENIAN.Net - Հայ երիտասարդությունը վատ է իրազեկված Եվրամիության կառույցների ու գործունեության մասին: Ըստ ուսանողների շրջանում անցկացված սոցհարցման արդյունքների, 80 տոկոսը պատկերացում չունի ԵՄ գործունեության, կառուցվածքի և Հայաստանի հետ նրա համագործակցության մասին: Հարցումը կազմակերպել էր AEGEE-Երևան հասարակական կազմակերպությունը:
«Չնայած նրան, որ հարցվածների շուրջ 70 տոկոսը նշել է, որ Հայաստանը եվրոպական երկիր է, սակայն, նրանք նաև խոստացել են, որ իրազեկված չեն Եվրամիության մասին»,-Երևանում լրագրողներին է ասել AEGEE-Երևան կազմակերպության արտաքին կապերի համար պատասխանատու Արմենակ Մինասյանը:
Հայ երիտասարդության շրջանում ԵՄ գործունեության մասին իրազեկվածության մակարդակը բարձրացնելու նպատակով AEGEE-Երևան ՀԿ-ն փետրվարի 19-ը հայտարարել է Եվրոպայի մասին իրազեկվածության օր՝ Երևանում սեմինար կազմկերպելով այդ թեմայի շուրջ: Սեմինարի շրջանակներում մասնակիիցները կծանթանան Եվրախորհրդարանի, Եվրահանձնաժողովի, Եվրոպայի Խորհրդի ստեղծման ու զարգացման պատմությանը: