2010-ին «ԻՆԳՈ Արմենիա» ապահովագրական ընկերությունը կատարել է 490 մլն դրամի ապահովագրական հատուցում: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է «ԻՆԳՈ Արմենիա» ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրեն Լևոն Ալթունյանը: Նրա խոսքերով, ապահովագրական հատուցումների առումով առաջատար են ԱՊՊԱ վճարները, այնուհետև` բժշկական ապահովագրության, ունեցվածքի և դժբախտ պատահարների ապահովագրության:
Ալթունյանը հաղորդել է, որ 2010-ին տեղի է ունեցել 10.374 պատահար բժշկական ապահովագրության ոլորտում, 35` դժբախտ պատահարների ապահովագրության, 498` ճանապարհորդությունների ապահովագրության, և 638 պատահար` տրանսպորտային միջոցների ապահովագրության: Նա նաև նշել է, որ ապահովագրական պատահարների ամենամեծ հատուցումները կազմել են` ունեցվածքի ապահովագրություն` 150 հազար դոլար, բժշկական ապահովագրություն` 4.6 մլն դրամ, տրանսպորտային միջոցների ապահովագրություն` 12.06 մլն դրամ: