Վարչապետը հանձնարարել է արագացնել նախապատրաստական աշխատանքները ԱՊՀ 20-ամյակին
PanARMENIAN.Net - Հայաստանի կառավարությունը մայիսի 20-ի նիստում որոշում է ընդունել ԱՊՀ 20-ամյակի առթիվ միջպետական ցուցահանդեսին մասնակցությունը կազմակերպելու համար 25 մլն դրամ հատկացնելու մասին:
Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ցուցահանդեսը տեղի կունենա հունիսի 28-ից հուլիսի 3-ը Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքի Համառուսաստանյան ցուցահանդեսային կենտրոնում, իսկ նախապատրաստական աշխատանքները առևտրական կազմակերպությունների և Զարգացման հայկական գործակալության պատասխանատվության տակ են:
Այս կապակցությամբ Հայաստանի վարչապետը նշել է, որ անհրաժեշտ է արագացնել նախապատրաստական աշխատանքները, քանի որ նախքան ցուցահանդեսը հաշված օրեր են մնացել` ավելացնելով, որ նախօրեին Մինսկում ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների նիստում այս հարցը նույնպես քննարկվել է: