«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի կողմից ձևավորված և Հայաստանը ներկայացնող ուսանողական ջոկատը այսօր մեկնել է Սոչի` օլիմպիական օբյեկտների շինարարությանը մասնակցելու նպատակով: Ջոկատը ձևավորված է Ռուս-Հայկական (Սլավոնական) համալսարանի 10 ուսանողներից: Նրանք և ջոկատի ղեկավարը ամբողջ ամառ աշխատելու են «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ-ի օլիմպիական օբյեկտներում:
«ՌԵ» ԲԲԸ-ի նախաձեռնությամբ ԱՊՀ և Բալթյան երկրների ուսանողներից ձևավորվել են հատուկ ջոկատներ, որոնք այս տարի մասնակցելու են օլիմպիական օբյեկտների շինարարությանը:
Հայկական խմբի ճանապարհային ծախսերն իր վրա է վերցրել ՀԿԵ-ն, իսկ Սոչիում ապրելու ծախսերը` «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ-ն:
ՀԿԵ-ն մեծ ուշադրություն է դարձնում հայկական բուհերի հետ համագործակցությանը մասնագետների պատրաստման գործում: Մասնավորապես, ՀԿԵ-ն արդեն կազմավորել է ուղեկցորդների ուսանողական խմբեր: Ամառային արձակուրդների ժամանակ ուսանողները որպես ուղեկցորդներ կաշխատեն «Հայաստան» ֆիրմային գնացքում:
Ամառային աշխատանքը ընկերությունում մեծ հեռանկարներ է բացում ուսանողների առջև՝ լավագույները կարող են աշխատանքի անցնել ՀԿԵ-ում: