Երևանում բացվել է պլաստիկ վիրաբուժության խնդիրներին նվիրված միջազգային համաժողով
PanARMENIAN.Net - Երևանի պետական բժշկական համալսարանում բացվել է Պլաստիկ վերականգնողական և էսթետիկ վիրաբույժների հայկական ասոցիացիայի (AAPRAS) երրորդ միջազգային համաժողովը «Անցանկալի ելքերը և բարդությունները պլաստիկ վիրաբուժության մեջ» թեմայով: Համաժողովն անցկացվում է Պլաստիկ վիրաբույժների միջազգային համադաշնության (IPRAS) և Եվրոպայի պլաստիկ վիրաբույժների համադաշնության (ESPRAS), ինչպես նաև էսթետիկ վիրաբույժների միջազգային ասոցիացիայի հովանու ներքո:
Միջոցառման նպատակն է այլ երկրների պլաստիկ վիրաբույժների հետ գործնական կապերի հաստատման, փորձի փոխանակման միջոցով բարելավել Հայաստանում պլաստիկ վիրաբուժության որակի և բուժման արդյունքը:
Համաժողովին մասնակցում է 150 պլաստիկ վիրաբույժ աշխարհի 20 երկրից: Միջոցառման շրջանակներում կներկայացվի 60 զեկույց:
Համաժողովը կշարունակվի մինչև հունիսի 30-ը:
3  28.06.11 - Պլաստիկ վերականգնողական և Էսթետիկ վիրաբույժների հայկական ասոցիացիաի (AAPRAS) III միջազգային համաժողովի շրջանակներում Երևանում տեղի ունեցավ մամլո ասուլիս