Ֆինանսների նախարարությունը կառավարությանն է ներկայացրել 2012 թվականի պետբյուջեի նախագիծը
PanARMENIAN.Net - Հայաստանի ֆինանսների նախարարությունը ՀՀ կառավարության քննարկմանն է ներկայացրել «ՀՀ 2012 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է հաջորդ տարվա պետական բյուջեն հաստատել եկամուտների գծով` 910 մլրդ դրամ, ծախսերի գծով` 1,04 տրլն դրամ և դեֆիցիտը` 132.5 մլրդ դրամ:
ՀՀ ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայության հաղորդագրության համաձայն, 2012 թվականին կառավարությունը ծրագրում է 732 մլրդ դրամի հարկային վճարներ, 142 մլրդ դրամի սոցիալական վճարներ, ինչպես նաև 14,8 մլրդ դրամի պաշտոնական գրանտեր հավաքել: