2012-ին Հայաստանում տեղի կունենան ՀԱՊԿ ԱԱՀՈՒ զորավարժությունները
PanARMENIAN.Net - 2012-ին Հայաստանում տեղի կունենան ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման հավաքական ուժերի զորավարժությունները` նվիրված կազմակերպության ձևավորման 20-ամյակին: Այդ մասին ՀԱՊԿ արտակարգ իրավիճակների համակարգող խորհրդի 4-րդ նիստի ընթացքում հայտարարել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովը: Նրա խոսքով, ՀԱՊԿ-ն արդեն պատրաստվում է համալիր զորավարժությունների անցկացմանը:
Նիստի մասնակիցները նաև քննարկել են հարցեր, որոնք անդրադառնում են արագ արձագանքմանը տեխնածին և բնական աղետներին, միասնական տեղեկատվական-ծրագրային պլատֆորմի ձևավորմանը, ինչպես նաև համատեղ զորավարժությունների անցկացմանը:
11  11.10.11 - Մեկնարկեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) արտակարգ իրավիճակները համակարգող խորհրդի 4-րդ նիստը, որին հաջորդեց մամուլի ասուլիս