Մինչև տարվա վերջ պարզ կդառնա, կմասնակցի՞ Հայաստանը «Եվրատեսիլ 2012»-ին թե ոչ
PanARMENIAN.Net - Մինչև 2011 թ-ի ավարտը պարզ կլինի, Հայաստանն արդյո՞ք կմասնակցի «Եվրատեսիլ 2012»-ին թե ոչ: Այդ մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ նշեց Եվրատեսիլում հայկական պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը: Նա ասաց, որ մրցույթի երևանյան գրասենյակը համապատասխան հաղորդագրություն կուղարկի ԶԼՄ-ներին արդյունքների մասին:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանը սպասում է Եվրոպական հեռարձակողների միության (EBU) անվտանգության երաշխիքներին: Մինչ այդ, Բաքուն արդեն հայտարարել է, որ կապահովի բոլոր մասնակիցների անվտանգությունը, որը բավական չէ Հայաստանի պատվիրակության համար:
Ադրբեջանական Էլլա և Նիկկի դուետը 2011 թ-ի մայիսի 15-ին դարձավ Եվրատեսիլի հաղթող: Երկրորդ տեղը գրավեց իտալացի մասնակից Ռաֆայել Գուալազզին Madness Of Love երգով, իսկ երրորդ տեղում է Էրիկ Սաադը Շվեդիայից Popular երգով: Մայիսի 10-ին Դյուսելդորֆում կայացավ «Եվրատեսիլ 2011» մրցույթի առաջին կիսաեզրափակիչը: Էմմին հանդես եկավ 4-րդ համարի տակ և մրցույթում ներկայացրեց «Boom-Boom» երգը: Երգչուհու ելույթից առաջ շատ հայ արտիստներ հավատում էին, որ «Boom-Boom» երգը հայտնվելու է մրցույթի լավագույն հնգյակում: