6 դեկտեմբերի 2011 - 10:06 AMT
Մեծ Բրիտանիայի Օլիմպիական կոմիտեն երկու անգամ ավելացրել է Օլիմպիական խաղերի անվտանգության ապահովման ծախսերը
Մեծ Բրիտանիայի Օլիմպիական կոմիտեն գրեթե երկու անգամ ավելացրել է 2012 թ Լոնդոնում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի անվտանգության ապահովման ծախսերը:
Մեծ Բրիտանիայում Օլիմպիական խաղերի նախարար Հյու Ռոբերթսոնը հաղորդել է, որ տրամադրվել է լրացուցիչ 424 մլն դոլար, որոնք ծախսվելու են մարդկանց մեծ կուտակումների վայրերում, օրինակ՝ հյուրանոցներում, օլիմպիական օբյեկտների մոտ անվտանգությունն ապահովելու վրա, փոխանցում է gazeta.ru-ն:
Կոմիտեի ներկայացուցիչներն ավելի վաղ հայտարարել էին, որ անվտանգության ապահովման վրա ծախսվելու է 438 մլն դոլար: Ընդհանուր առմամբ Օլիմպիական խաղերի անցկացման համար տրամադրվել է 14.5 մլրդ դոլար: