Թուրք հաքերները գրոհել են տասնյակ ֆրանսիական կայքեր
PanARMENIAN.Net - Թուրք հաքերները կիբերհարձակումներ են գործել տասնյակ ֆրանսիական էջերի վրա, հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
Հանցագործները կոտրել են իշխող կուսակցության անդամ մի քանի պատգամավորների անձնական էջերը: DDoS-հարձակումների են նեթարկվել նաև հայ համայնքի ինտերնետ-ռեսուրսները: Բացի այդ, հաքերները մի քանի ժամով խափանել են Սենատի կայքի աշխատանքը:
Հենց սենատորները պետք է վերջին խոսքն ասեն Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծի հաստատման հարցում: Ինչպես գրում է Le Mond-ը, հարձակումներն իրագործել է ազգայնական տրամադրվածության թուրք հաքերների Millikuvvetler.net խումբը:
ԱԺ-ում հաստատված օրինագծի հեղինակ Վալերի Բոյերը ևս հաշվեհարդարի ու բռնաբարության սպառնալիքներ է ստացել: Խորհրդարանականը մտադիր է դատարան դիմել:
Դեկտեմբերի 22-ին Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող բանաձևն ընդունվել է Ֆրանսիայի Ազգային Ժողովում: Օրինագիծը Հայոց ցեղասպանության ժխտման համար նախատեսում է 1 տարվա ազատազրկում և 45 հազ. եվրոյի չափով տուգանք: Այս կապակցությամբ Թուրքիան հետ է կանչել դեսպանին Փարիզից: