30 հունվարի 2012 - 11:12 AMT
Twitter միկրոբլոգը թողարկելու է մի շարք նոր գործիքներ գալիք ամիսների ընթացքում՝ ներառյալ բարդ վերլուծական գործիքներ (analytics tools)։ Այս մասին հայտնել է միկրոբլոգի լրատվության մենեջեր Էրիկա Անդերսոնը, գրում է ReadWriteWeb-ը։
Ըստ նրա վերլուծական գործիքները կոգնեն հրապարակողներին հետևել իրենց գրառումների (թվիթների) քանակին Twitter –ում։ Անդերսոնն իր խոսքում նաև նշել է, որ նոր գործիքները նման են լինելու վերլուծական այլ ծառայությունների գործիքներին, ինչպիսինն օրինակ SocialFlow-ն է։
Սակայն նա չի նշել, արդյոք այդ նոր գործիքները հնարավորություն կտան հետևելու Twitter-յան շրջանառվող միտումներին։ Էրիկա Անդերսոնը նշել է նաև, որ ընկերությունը աշխատում է բլոգ ստեղծելու մասին, որը պատմելու է, թե ինչպես են տարբեր մարդիկ օգտագործում Twitter –ը։
Twitter-ը սոցիալական միկրոբլոգային հարթակ է, որը ստեղծվել է 2006 թվականին։ Այն թույլ է տալիս կատարել կարճ գրառումներ մինչև 140 սիմվոլ, կցել լինքեր և նկարներ։ Twitter-ն ունի մոտ 200 միլիոն ակտիվ օգտագործողներ ողջ աշխարհում։