20 փետրվարի 2012 - 12:48 AMT
Հայաստանում 2012 թվականի հունվարին միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 7.4 տոկոսով` կազմելով 113 052 դրամ: Ընդ որում, ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշը կրճատվել է 23 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2012թ. հունվարին աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 9.9 տոկոսով` կազմելով 92 701 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով անկումը կազմել է 24 տոկոս:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 4.8 տոկոս` հասնելով 137 085 դրամի: Ամսական կտրվածքով այդ աճը կազմել է 22.1 տոկոս: