6 մարտի 2012 - 18:24 AMT
Պետք է որոշել, թե որքանով Ֆրանսիայի հեռացումը ՄԽ-ից շահավետ կլինի Ադրբեջանի համար: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավար Էլմար Մամեդյարովը: Ինչպես հայտնում է AZE.az-ը, նա հայտարարել է, որ տեղեկություն չունի այն մասին, թե միլի մեջլիսը պահանջում է, որ Ֆրանսիան հեռացվի Մինսկի խմբից:
«Ես տեղեկություն չունեմ այն մասին, որ միլի մեջլիսը պահանջում է, որ Ֆրանսիան հեռացվի Մինսկի խմբից: Պետք է վերլուծել թե որքանով դա շահավետ կլինի Ադրբեջանի համար»,-ասել է նա, հայտնում է SalamNews-ը:
Նա նշել է, որ ՄԱԿ ԱԽ 5 մշտական անդամներից միայն երեքն են զբաղված ղարաբաղյան կարգավորմամբ՝ ԱՄՆ-ն, ՌԴ-ն ու Ֆրանսիան: Եթե առաջարկներ լինեն, պետք է լինեն ՄԱԿ ԱԽ-ից: