Մեծ Բրիտանիան խոստովանել է, որ աջակցում է Սիրիայի ընդդիմությանը խաղաղապահական կազմակերպությունների միջոցով
PanARMENIAN.Net - Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դևիդ Քեմերոնը խոստովանել է, որ Միացյալ Թագավորությունը աջակցում է սիրիական ընդդիմությանը երկրի նախագահ Բաշար Ասադին դիմակայելու նպատակով: Ինչպես հաղորդում է irib.ir կայքը, բրիտանական վարչապետը հայտնել է այդ մասին` ելույթ ունենալով Մեծ Բրիտանիայի Համայնքների պալատում: «Ֆինանսական և ռազմական օգնությունը Բաշար Ասադի հակառակորդներին ցուցաբերվում է խաղաղապահական կազմակերպությունների միջոցով»,- նշել է նա: