ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատտերը խոստացել է, որ միջազգային ֆուտբոլային ասոցիացիան ապահաովագրելու է ֆուտբոլիստներին` ազգային հավաքականների կազմում հանդես գալիս: Այս նորամուծությունը կհաստատվի մայիսին:
Հունվարի ՈւԵՖԱ-ն հաղորդել էր, որ ակումբներին ապահովագրություն է տրամադրելու EURO-2012-ի ընթացքում վնասվածքներ ստանալու դեպքում: Այս գաղափարի հաստատմամբ զբաղվել է եվրոպական ակումբների ասոցիացիան:
Բլատտերը հաղորդել է, որ ապահովագրության նոր կարգը գործելու է 2014թ Աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլի մեկնարկի հետ : ՖԻՖԱ-ն կառաջարկի ակումբների և ազգային ֆեդերացիաների ֆուտբոլիստների լիարժեք ապահովագրություն` բոլոր պաշտոնական միջազգային հանդիպումների ընթացքում: