Հայկ Բաբուխանյան. Աշնանն ընդդիմությունը չի ստանա ժողովրդի լուրջ աջակցությունը
PanARMENIAN.Net - Հայաստանում աշունը լարված կլինի, երկիրը կանգնած է լուրջ մարտահրավերների առջեւ: Այդ մասին Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է «Սահմանադրական իրավունք միություն» կուսակցության առաջնորդ Հայկ Բաբուխանյանը : Նրա խոսքերով, երկրում միաժամանակ ընթանում են չորս զուգընթաց գործընթացներ, որոնք իրար են կապում ներքին եւ արտաքին քաղաքականությունները. հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումը, ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը, ներքին լարվածության աճը եւ համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամը, եւ հենց այդ չորս գործոնը վճռորոշ դեր կխաղան երկրի քաղաքական եւ հասարակական զարգացման գործում:
Հայկ Բաբուխանյանը նաեւ նշել է, որ սեպտեմբերին լուրջ փոփոխությունների մասին խոսել է նաեւ «նարնջագույն ընդդիմությունը», սակայն այժմ նրան քչերը կաջակցեն, քանի որ ժողովրդի մեջ արդեն «նստած է» վտանգի զգացողությունը:
«Անցյալ տարի մենք ականատես ենք եղել, թե քանի մարդ է հետեւել ընդդիմությանը, իսկ այժմ նրանց կեսն անգամ չի մնացել», - ընդգծել է Բաբուխանյանը, ավելացնելով, որ Հայաստանի առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր ղեկավարության օրոք արդեն ժողովրդից խլել էր այն ամենն, ինչ կարողացել էր, եւ երկրի ներկա վիճակը լոկ տագնապ է հարուցում: