Ara Grigoryan elected as head of Armenian Brandy Producers Union
PanARMENIAN.Net - On May 14, Armenian Brandy Producers Union held a subsequent meeting at Yerevan Brandy Factory. Issues related to business systematization and boosting “Armenian brandy” image were in focus of the meeting.
Executive director of Yerevan Brandy Factory Ara Grigoryan was unanimously reelected as Union’s chairman for another year, the factory press service reported.
Discussion of attracting new members was also on meeting agenda. By unanimous decision, Union of Armenian Winemakers and Proshyan Brandy Factory became full-fledged members of the Armenian Brandy Producers Union.