Expert: vote results to be rigged in opposition’s favor
PanARMENIAN.Net - A political analyst is confident of incumbent president’s victory at upcoming elections.
As Karen Kocharyan told a January 17 news conference, 7 other hopefuls have entered the race merely for the sake of participation.
The analyst further agreed with a view that electoral fraud will be in order at polls. “This time, the results will be rigged to favor opposition. With the leadership unwilling to gain much too obvious 80% of votes, they will limit themselves to 65%,” the expert noted.