HSBC Bank Armenia cjsc Republic Square branch will be closed from August 6 to September 23, 2013 for refurbishment.
During the mentioned period customers may conduct their cash based transactions using the services of HSBC Bank Armenia other branches and ATMs, and for non-cash transactions internet and telephone banking services. One of the ATMs located at the entrance of Republic Square branch hasnow been moved close to the entrance of neighboring Armenia Marriott Hotel Vienna Café.
The bank management apologizes for the temporary inconvenience caused to customers and thanks for continuing to bank with HSBC, the bank said in a press release.