On the occasion of Women’s Month, Evocabank launches a special investment campaign.
From March 9 to April 10, you can open a brokerage account at Evocabank free of chargeand make your first three investment transactions without commission through the Bank’s EvocaINVESTmobile application.
The campaign is available to customers who open a brokerage account at Evocabank for the first time.
EvocaINVEST allows you to invest in international financial markets by purchasing stocks, bonds, and other investment instruments.
To stay informed about the investment world and follow the latest developments in global financial markets, you can subscribe to the Bank’s EvocaINVEST Telegram channel, where key global financial market updates, analyses, and useful investment insights are regularly shared.