PanARMENIAN.Net - Armenia’s Foreign Ministry has confirmed that an Azerbaijani delegation led by Deputy Prime Minister Shahin Mustafayev has arrived in the country, according to Factor.am .
Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan did not provide further details, noting only that an additional press release will be issued.
Earlier, it was reported that an Azerbaijani aircraft landed at Zvartnots International Airport in Yerevan on the morning of April 29. Azerbaijani media said a government delegation headed by Mustafayev had arrived in the Armenian capital.
Mustafayev chairs the state commission on the delimitation of the state border between Azerbaijan and Armenia.