Armenian Premier thanks the Polish ambassador for active cooperation
PanARMENIAN.Net - RA Prime Minister Tigran Sargsyan received the Ambassador of Poland to Armenia Tomasz Knothe today in connection with completion of his diplomatic mission in the country.
The prime minister congratulated the Ambassador for his active work in the mission, which greatly contributed to the development and deepening of the Armenian-Polish relations. It was stressed that some areas of the Armenian-Polish relations recorded progress.
At the end of the meeting, RA Prime Minister Tigran Sargsyan wished Mr. Tomasz Knothe success in his future work, press service of the RA Government reports.