Unibank client list goes over 90 000
PanARMENIAN.Net - As of September 1, 2009, the number of Unibank clients's number exceeds 90 000, ranking the bank among financial and crediting institutions of social importance, Unibank press service reported.
Beside numbers indicated, Unibank services 2600-3000 Unisteam payment system clients daily. In accordance with clients' wishes, Unibank starts a new summer regime, with client services to be rendered from 9.15 a.m.
Currently 31 online system-connected subsidiaries are operating in Unibank, enabling clients to effect banking transactions in any subsidiary regardless of primary servicing subsidiary address.