September 30, 2009 - 19:01 AMT
On October 1 and 4, Aram Khachaturian concert hall will host concerts within Yerevan international music festival frameworks.
World-famous musicians and vocalists: French horn player Radovan Vladkovic (Austria), tenor Giuseppe Giacomini (Italy), soprano Karine Babajnyan (Germany) will have a joint performance with RA State Philharmonic Orchestra, under the guidance of Eduard Topchyan.
Yerevan international music festival is organized by RA State Philharmonic Orchestra with the assistance of RA Ministry of Culture.