PanARMENIAN.Net - According to official website of Football Federation of Armenia, FFA President Ruben Hayrapetyan approved the following staff composition for Under 19 and 17 Armenian football teams' coaches:
Under 19 Armenian football team:
Head coach: Sevada Arzumanyan
Assistant coach: Ashot Barseghyan
Goalkeeper coach: Hayk Kirakosyan
Under 17 Armenian football team:
The Football Federation of Armenia (FFA) is the governing body of football in Armenia, founded on January 18, 1992 and headquartered in Yerevan.
The federation is in charge of organising competitions of football league, Armenian Premier League, Armenian national football team, and the Armenia women's national football team.