February 1, 2010 - 12:37 AMT
On February 1 Orange lanched a new offer "Free minutes for you and your friends", which aims to promote company's services among friends and relatives of the subscribesr who are already customers of the telecommunication company. As the press office the company reported, the new offer from Orange will be valid only by February 28, 2010. For each new friend a customer can get 300 free minutes of talk with all subscribers of the company.
Orange Armenia provides moble cmmunication and Internet services in Armenia since November 5, 2009. Being a branch of France Télécom, the company received license for providing telecom services in Armenia on 19 November 2008, by winning an international open competition announced by the Government of Armenia.