February 24, 2011 - 15:13 AMT
Founder of VH Music Vahan Harutyunyan said that the concert of world-known pop star Sarah Connor which was previously scheduled for Feb 19 was postponed due to technical problems.
However, he assured that the concert will take place on March 8. “Sarah Connor will sing 6 songs, as well as a new one during the concert, which will last 2 hours 10 minutes,” he said.
He noted that the company prefers to work with foreign stars than with Armenian, as it’s “easier to work with them.”
Harutyunyan also informed that they are currently negotiating a possibility of Mark Anthony’s concert in Yerevan.