November 4, 2011 - 19:18 AMT
With the number of Karabakh Telecom internet subscribers increasing each day, Deputy General Georges Terterian met the 5000th subscriber, Stepanakert resident Arevhat Hakobyan to award her with HP Mini netbook.
As Mr. Terterian further noted, the main goal of Karabakh Telecom was to improve the customer service quality and provide more affordable tariffs.
Starting November 2010 through 2011, Karabakh Telecom decreased its internet tariffs by 40 times, also organising successful promotion campaigns resulting in growth of the number of subscribers from 486 to 5000 within 6 months.