31 մարտի 2012 - 15:45 AMT
Առնվազն 15 զինվոր է մահացել Եմենում հսկիչ-անցումային կետի վրա հարձակման ժամանակ: Ենթադրվում է, որ հարձակումն իրականացվել է «Ալ Քայիդայի» գրոհային-իսլամիստների կողմից:
Եմենի բանակի հրամանատարության ներկայացուցչի հաղորդագրության համաձայն, բախումը տեղի է ունեցել Լահջ հարավ-արևմտյան նահանգում: Գրոհայիններին հաջողվել է գրավել բանակային պահակակետը, որից հետո կառավարական զորքերը հրետանային կրակ են արձակել:
Կառավարության տվյալների համաձայն, 2011-ի մարտից Եմենում քաղաքական անկայունության պատճառով սպանվել է ավելի քան 2 հազար մարդ, հաղորդում է BBC-ն: