Ավսրալիայի վարչապետը Իսրայելին նախազգուշացրել է Իրանի վրա հարձակվելու հետևանքների մասին: Բոբ Կարը Իսրայելի ԱԳ նախարար Ավիգդոր Լիբերմանի հետ հեռախոսազրույցում ընդգծել է. «Իրանական ատոմային օբյեկտների վրա ցանկացած հավանական հարձակում առաջ կբերի լուրջ հետևանքներ»:
Իրանի դեմ ցանկացած ռազմական գործողության դեմ լինելով և Ավստրալիայի դիրքորոշման վրա շեշտը դնելով`Բբո Կարը հավելել է. «Նման միջոցները Իսրայելին օգուտ չեն բերի»
ԱՄՆ և Իսրայելը Իրանին մեղադրում են միջուկային զենք ստեղծելու փորձերի մեջ: Ի պատասխան մեղադրանքների, Թեհրանը բազմիցս հայտարարել է, որ հանդիսանալով ՄԱԳԱՏԷ-ի անդամ, իրավունք ունի միջուկային տեխնոլոգիաներն օգտագործել խաղաղ նպատակներով: