Գոյություն չունի 2012թ ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մասի անցկացման ձևաչափի փոփոխման որևէ հնարավորություն: Այդ մասին լեհական RMF FM ռադիոկայանին տված հարցազրույցում ասել է ՈւԵՖԱ-ի հասարակական կապերի բաժնի ղեկավար Ռոբ Ֆոլքները:
« EURO-2012-ի ձևաչափի հնարավոր փոփոխման մասին տեղեկությունները կեղծ են: Մենք երբևէ չենք նախատեսել առաջնության տեղափոխման հնարավորությունը: Մենք լիովին վստահում են Ուկրաինային` անվտանգության կազմակերպման տեսանկետից»,-հայտարարել է Ռոբ Ֆոլքները:
Նա նաև հավելել է, որ ՈւԵՖԱ-ն ուշադրություն չի դարձնում առաջնության կազմակերպմանն առնչվող աղմուկին: «Մենք պարզապես նախապատրաստվում ենք EURO-2012-ին Ուկրաինայում և Լեհաստանում»,-ասել է նա: